środa, 17 styczeń 2024 09:38

"KSIĄŻKOWY NIEKALENDARZ" - zapraszamy do zabawy

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Czy nasi czytelnicy są gotowi na czytelnicze wyzwanie 2024?

Biblioteka w Raszówce warz z filiami bierze udział w ogólnopolskiej akcji "KSIĄŻKOWY NIEKALENDARZ" przygotowanej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Propozycja, będąca jednocześnie świetną zabawą, skierowana jest zarówno do młodszych jak i starszych czytelników ma na celu zachęcenie do korzystania z bibliotek i sięgania po książki.

Na każdy miesiąc przygotowano dla Was kolejne 3 zadania, za każdym razem inne i zaskakujące! Dodatkowo, aby zachęcić dzieci do codziennego czytania, zaprojektowano kartę "książkowe Bingo", a nagrodą za jej wypełnienie jest piękny, okolicznościowy dyplom! Szczegóły i karty z zadaniami czekają do odbioru w Bibliotece w Raszówce oraz filiach. Zapewniamy świetną zabawę i dobrą literaturę!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 to największy program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wspierający czytelnictwo i biblioteki w Polsce. Dzięki dofinansowaniu w ramach tego programu do Biblioteki w Raszówce oraz filii zakupiono w zeszłym roku 370 książek drukowanych oraz dofinansowano zakup dostępu do ebooków i audiobooków na platformie Legimi – ta nowoczesna oferta z roku na rok cieszy się w naszych bibliotekach rosnącym zainteresowaniem.

 

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .