środa, 13 grudzień 2023 11:55

„Seniorki w akcji” - podsumowanie spotkań w bibliotece w Niemstowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ciągu ostatnich kilku tygodni w Bibliotece w Niemstowie wiele się działo. Seniorki – czytelniczki – spotykały się w każdy poniedziałek na przygotowanych dla nich warsztatach, które nie tylko dostarczają rozrywki i są ciekawą formą spędzenia czasu, ale również promują Bibliotekę jako miejsce otwarte na nowe doświadczenia i działania.

Rozpoczęto od cyklu pięciu spotkań pod hasłem „Podziel się ciepłem, zrób kocyk do schroniska, bo w zimie nie wystarczy zwierzęciu sama miska”. Do akcji dzielnie przyłączyły się Panie i pod okiem instruktorki, pani Haliny Leśniak zaczęły dziergać kocyki dla zwierzaków ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy. Kocyki zostały dostarczone do schroniska wraz z karmą zorganizowaną podczas zbiórki towarzyszącej akcji. Biblioteka otrzymała ze Schroniska piękne podziękowanie za przyłączenie się do akcji i pomoc dla bezdomnych dachowców.

Kolejnym tematem warsztatów były bombki na choinkę. Oryginalne ozdoby, które powstały pod okiem pani Haliny będą świetną dekoracją i miłym wspomnieniem z zajęć. Spotkania pokazały, jak wiele pracy i skupienia trzeba włożyć, aby wyczarować szydełkiem tak urokliwe ozdoby (oraz ciepłe kocyki). Szczególne podziękowania należą się pani instruktorce, która poświęciła bezinteresownie mnóstwo czasu i energii tłumacząc cierpliwie tajniki szydełkowania.

W ostatni, grudniowy poniedziałek zaproszono Seniorki na warsztaty florystyczne. Tym razem uczestniczki spotkania wykonały naturalne stroiki świąteczne, które udekorowały szyszkami i suszonymi plastrami pomarańczy. Ozdobią one wigilijne stoły i dodadzą każdemu wnętrzu świątecznej atmosfery.

"Dziękuję bardzo za udział we wszystkich spotkaniach jesienno-zimowych. Życzę radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia" - bibliotekarka z Niemstowa.

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .