wtorek, 07 listopad 2023 10:25

Zapraszamy na Gminne Obchody Święta Niepodległości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zachęcamy, by wspólnie 11 Listopada w Szklarach Górnych obchodzić 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczyste obchody Święta Niepodległości zainauguruje msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Szklarach Górnych.

Msza rozpocznie się o godz. 10.00. Tuż po niej zorganizowany będzie uroczysty korowód historyczny i przemarsz pod Obelisk Niepodległości.
Po złożeniu kwiatów, czyli ok. godziny 11.30 zaplanowano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Przed publicznością zaprezentuje się m.in. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Lubin, będzie też gorąca wojskowa grochówka oraz wiele innych atrakcji.
W tym roku Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaprasza również do udziału w konkursie na „Strój z epoki”. Jego rozstrzygnięcie i prezentacja ubiorów odbędzie się właśnie podczas obchodów 11 Listopada w Szklarach Górnych.

Jak co roku Gminne Obchody Święta Niepodległości zwieńczone zostaną Otwartym Turniejem Szachowym z Okazji Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lubin. Turniej rozpocznie się o godzinie 15:00, a zapisy wystartują o 14:00 w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach.

źródło: https://ug.lubin.pl/zapraszamy-na-gminne-obchody-swieta-niepodleglosci/

 

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .