czwartek, 02 listopad 2023 16:14

Florystyka na wiele sposobów z Biblioteką

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W miniony piątek w Punkcie Bibliotecznym w Zimnej Wodzie odbyły się warsztaty florystyczne, pod hasłem „Florystyka na wiele sposobów z Biblioteką”, prowadzone przez panią Grażynę Balewicz. Z uwagi na duże zainteresowanie warsztatami i dużą liczbę chętnych warsztaty odbyły się w miejscowej świetlicy, która na kilka godzin zamieniła się w pracownię rękodzieła.

Prowadząca warsztaty zdradziła kilka tajników tworzenia stroików, na bazie dostępnych wokół nas materiałów i darów natury, które zdobyła w ciągu kilkudziesięciu lat swojej pracy. W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych panie komponowały stroiki na groby bliskich, jednak zdobyte umiejętności będą mogły posłużyć do tworzenia własnych dzieł na różne inne okazje. Uczestniczki wykazały się niezwykłą kreatywnością. Powstały prawdziwe dzieła sztuki florystycznej. Było twórczo i kolorowo.
Zajęcia zostały sfinansowane z dotacji celowej Urzędu Gminy w Lubinie, w ramach której zostały też zakupione książki tematyczne do bibliotek. Zapraszamy do odwiedzenia naszych placówek.
Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .