piątek, 25 sierpień 2023 16:27

Mnóstwo zagadek, zadań i ciekawostek. Zapraszamy do udziału w grze terenowej w Niemstowie!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce wraz z filią w Niemstowie zapraszają do uczestnictwa w Detektywistycznej Rodzinnej Grze Terenowej pt. „Na tropach Enigmy”:

  • poznaj bliżej wydarzenia z okresu II wojny światowej, złamanie szyfru Enigmy używanej przez hitlerowskie Niemcy
  • rozwiązuj zagadki przygotowane przez Dariusza Rekosza - pisarza, animatora kultury
  • zwiedzaj i poznawaj Niemstów

 

 

Gra odbędzie się 16 września 2023 r. w Niemstowie, w godz. 10.00-14.00. Zbiórka 9.45.

Punkt startowy w świetlicy wiejskiej w Niemstowie (Niemstów 81), punkt końcowy - tereny zielone znajdujące się w sąsiedztwie świetlicy .

Gra ma charakter wielopokoleniowy, mogą brać w niej udział dzieci, młodzież i dorośli, będący mieszkańcami gminy Lubin lub czytelnikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce. W każdym Zespole musi być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia.

Gra skierowana jest do grup liczących od 3 do 4 osób.
Polega na poruszaniu się pomiędzy poszczególnymi Punktami Kontrolnymi oraz wykonywaniu następujących po sobie zadań, wynikających ze scenariusza oraz wskazówek otrzymywanych na bieżąco. Celem gry jest rozszyfrowanie hasła głównego na podstawie rozwiązania otrzymanych w trakcie przebiegu gry zagadek (zadań) i dostarczenie go w odpowiednim czasie do Sztabu Gry, który znajduje się w Punkcie Końcowym.

 

Rejestracji należy dokonać do 14 września 2023 r. poprzez kompletne i poprawne wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego oraz zgody rodziców/opiekunów prawnych w przypadku osób niepełnoletnich i dostarczenie ich osobiście lub pocztą elektroniczną na adres – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poczta tradycyjną na adres – Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce Filia w Niemstowie, Niemstów 78, 59-300 Lubin (na kopercie dopisek: „Gra terenowa”)

DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!


Szczegółowe informacje w załączonym regulaminie, w bibliotece w Niemstowie oraz pod numerem telefonu 76 841 80 21.

NA MECIE CZEKAJĄ NA WAS NAGRODY I POCZĘSTUNEK!

Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .