wtorek, 15 listopad 2022 16:50

"BOOM2! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece" w Księginicach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Biblioteka w Księginicach już po raz drugi zakwalifikowała się do projektu "BOOM2! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece" zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wspólnie z Wydawnictwem Store House Egmont.

Dzięki akcji do Biblioteki w Księginicach trafił pakiet gier planszowych, komiksów (w tym dwóch w języku ukraińskim) oraz dwa egzemplarze LEGO Explorer (z prezentami do złożenia). 
Biblioteka zaprosiła młodych czytelników na warsztaty związane z komiksami oraz grami planszowymi. Na start w ruch poszły gry. Okazało się, że dzieci lubią i grają w planszówki. Spora część gier, która znajdują się w bibliotece jest już dzieciom dobrze znana i lubiana. Tym razem skupili się głównie na grach nowych pozyskanych w projekcie. Wzajemnie tłumaczyli sobie zasady, chętnie zmieniali miejsca i próbowali sił w różnych grach i zespołach. Emocji było sporo:) Dzieci zafascynowane kolejnymi wersjami Ubongo zapowiedziały swoje częste wizyty w bibliotece. W drugiej części warsztatów dzieci otrzymały ,,komiksowe chmurki" na których podzieli się informacjami o sobie, o tym co lubią robić w wolnym czasie, w co lubią grać (niekoniecznie planszówki), co lubią czytać. Z chmurowych zapisków powstała niebieska, komiksowa tablica. W części kreatywnej spotkania dzieci wykonały katapulty korzystając z patyczków i gumek. Gotowe katapulty pozwoliły na ostatnią tego popołudnia grę - trafianie do celu. 

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .