czwartek, 18 listopad 2021 12:12

Zwierz- co o nim wiesz?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

 Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. W wielu placówkach organizowane są liczne akcje i spotkania, które mają na celu uwrażliwienie młodych uczestników na los czworonogów. Nasza biblioteka również włączyła się w te obchody, organizując spotkania z uczniami kl. I i III Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce.

Spotkaniom towarzyszyła tematyczna wystawa książek popularno-naukowych, opowiadań i bajek.
Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich pupilach, jak mają na imię, w jaki sposób spędzają z nimi czas oraz jak się nimi opiekują. Pierwszaki wysłuchały bajkę o „Kotce Milusi” w formie teatrzyku obrazkowego kamishibai, następnie została przeprowadzona rozmowa na temat zachowań kotki. Dzieci oceniły jej postępowanie, wskazały jak można było zachować się prawidłowo. W kolejnej części spotkania uczestnicy mówili o cechach wyglądu i umiejętnościach kotów. Dowiedzieli się również wiele ciekawostek z życia kociego.

Uczniowie klas 3a i 3b wysłuchali wzruszającą opowieść o przyjaźni pt.” Szukając Marudka”. Dzieci na temat psów dużo wiedziały, jednak ciekawostki o czworonogach były dla nich zaskakujące. Uczestnicy wykonali maski psa oraz portrety pupili.

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .