wtorek, 16 listopad 2021 15:54

Boom! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Za nami emocjonujące warsztaty, przed nami poniedziałkowe popołudnia z planszówkami, a z nami nowe komiksy i gry planszowe.

Biblioteka w Księginicach wzięła udział w akcji „Boom! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” w ramach, której Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wraz z Wydawnictwem Story House Egmont przygotowali pakiety komiksów i gier planszowych dla 100 pierwszych bibliotek, które zgłoszą chęć udziału.

UDAŁO SIĘ - komiksy oraz gry trafiły do biblioteki w Księginicach. Pozyskane komiksy wzbogaciły ofertę księgozbioru biblioteki i już są gotowe do wypożyczania.

W poniedziałek 8 listopada dzieci uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych z okazji . Spotkanie zostało przygotowane w oparciu o udostępniony scenariusz i komiks z serii „Smerfy i świat emocji”. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi rozważaniami na temat emocji jakie często im towarzyszą w szkole lub w domu. Bez większych problemów poradziły sobie z odgadywaniem i nazywaniem pokazywanych buziek z emocjami. Na rozluźnienie zagrały w jedną z otrzymanych gier - UBONGO, która dostarczyła wiele emocji, a także zainspirowała do wprowadzenia nowej oferty dla dzieci - na ich prośbę w okresie jesienno - zimowym będą odbywały się popołudniowe poniedziałki z planszówkam w bibliotecei.

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .