wtorek, 16 listopad 2021 10:24

Święto Niepodległości - wizyta przedszkolaków w bibliotece w Księginicach

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W przedzień Święta Niepodległości w bibliotece odbyło się spotkanie z przedszkolakami z Punktu Przedszkolnego w Składowicach. Była to ich pierwsza wizyta, dlatego w na początku spotkania pani bibliotekarka oprowadziła ich między regałami tłumacząc w jaki sposób segreguje się i układa książki na półkach.

Dzieci z radością przeglądały kolorowe książeczki. Szczególnie zainteresowało ich to, jak łatwo można zostać czytelnikiem biblioteki i otrzymać w ten sposób możliwość korzystania z ciekawego  z księgozbioru.

Biblioteka w Księginicach bierze udział projekcie "Mała Książka - Wielki Człowiek" o którym również opowiedziała dzieciom. Dzięki temu projektowi każdy przedszkolak zapisany po raz pierwszy do biblioteki, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla...” oraz Kartę Małego Czytelnika, na której dzieci zbierają naklejki za każde wypożyczenie. Po uzbieraniu 10 naklejek młody czytelnik otrzymuje imienny dyplom.

Druga część spotkania dotyczyła 103 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Dzieci wysłuchały fragmentów opowiadania z książki „Elementarz patrioty - kocham Polskę”. Wspólnie porozmawialiśmy o znaczeniu symboli narodowych. Uczestnicy spotkania wykonali flagę 3d z białych pianek i czerwonej bibuły. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę o Polsce, którą nauczyły się w przedszkolu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Do zobaczenia na następnych spotkaniach – Pani z Biblioteki w Księginicach zaprasza.

MM

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .