wtorek, 22 grudzień 2020 12:57

Wirtualny spacer po bibliotece

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mimo braku możliwości zwiedzania biblioteki w realu, uczniowie kl. 8, 4a, 4b Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce oraz klasa 7 Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Niemstowie odbyli wirtualny spacer po Gminnej Bibliotece Publicznej w Raszówce. Uczniowie szkoły w Raszówce oraz w Niemstowie połączyli się z bibliotekarką za pośrednictwem aplikacji Meet i MS Teams.

Zwiedzanie zakamarków biblioteki rozpoczęło się od opowiadania o zbiorach znajdujących się na półkach biblioteki publicznej w Raszówce. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda karta czytelnika, poznać zasady wypożyczania książek oraz zobaczyć kolejne działy księgozbioru między półkami. Dowiedzieli się, że biblioteka służy rozwijaniu i zaspokajaniu potrzeb czytelniczych, edukacyjnych oraz informacyjnych osób korzystających z biblioteki, upowszechnianiu wiedzy i nauki, jak również rozwojowi kultury, przede wszystkim czytelniczej.

Na zakończenie dla każdej grupy wiekowej pani bibliotekarka zaproponowała szereg interesujących książek, zachęcając tym samym uczniów do odwiedzenia bibliotek szkolnych i gminnych po ich otwarciu.

Wycieczka po gminnej bibliotece była zwieńczeniem projektu realizowanego przez obie szkoły w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

(JN)

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .