środa, 07 październik 2020 08:30

Kino w domu?! Świętujemy Noc Bibliotek 2020

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Brzmi intrygująco? Taką propozycję mają dla swoich użytkowników biblioteki Gminy Lubin. Czytelnik, który zgłosi się do jednej z nich otrzyma bezpłatnie dostęp do filmu towarzyszącemu tegorocznej akcji Noc Bibliotek. Film będzie można wyświetlić online podczas projekcji domowych w dniach 9-12 października 2020. Wystarczy skontaktować się z biblioteką mailowo – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź odebrać link i hasło osobiście w jednej z bibliotek. Decyduje kolejność zgłoszeń – ilość „biletów dostępu” ograniczona.

„Nocy Bibliotek towarzyszy w tym roku film „Jakub, Mimmi i gadające psy”, 2019, oparty na książce łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce), koprodukcja łotewsko-polska w reżyserii Edmundsa Jansonsa (Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi).

Nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”. Współtworzona przez Polaków, oryginalna w formie animacja, opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta – i robią z nim coś ważnego i pięknego.

Dzięki zastosowaniu poklatkowej techniki cut-out (we współpracy z polskim studiem Letko), film jest jak żywa, pięknie rysowana książka.”

źródło - strOna internetowa Nocy Bibliotek

Biblioteka w Raszówce wraz z filią w Niemstowie uczestniczą w Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek od samego początku . Hasłem przewodnim tegorocznej, VI już edycji jest „Klimat na czytanie”. Z tej okazji biblioteki przygotowały „Legendę o Białej Damie znad stawu w Niemstowie” w nowej odsłonie. Piękne, klimatyczne tereny parku i stawu w Niemstowie, postać Białej Damy... Ponadto wspominać będziemy poprzednie edycje. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebook'u : https://pl-pl.facebook.com/bibliotekaRaszowka/ oraz strony internetowej: https://biblioteka-raszowka.pl/

W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację nie będą organizowane spotkania stacjonarne dla czytelników. Główna część obchodów Nocy Bibliotek będzie odbywać się online. Bibliotekarki chcąc w minimalnym stopniu podtrzymać tradycję zdecydowały się na „klimatyczne spotkanie”, które poprowadzi bibliotekarka filii w Niemstowie. Warsztaty „Natura w słoiku” będą formą propagowania ekologicznego stylu życia oraz literatury w tym zakresie, a uczestnicy zdobędą podstawową wiedzą z zakresu roślin domowych, idei ogrodów w szkle i poznają sposób tworzenia oryginalnej, modnej ozdoby.

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .