Więcej informacji Biblioteka jest fajna Legimi Akcja Czytam Sobie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce

ul. Kolejowa 2A, 59-307 Raszówka

Kontakt: tel./fax 76 844 81 93

e-mail: gbp.olech@ug.lubin.pl

środa, 24 czerwiec 2020 14:17

1920 – ogólnopolski konkurs literacki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim „1920” w setna rocznicę Bitwy Warszawskiej. Najlepsze prace zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii. Przewidziano także 10 nagród równoważnych, w wysokości 4 tysięcy złotych brutto każda.

Konkurs ma na celu stworzyć literacka panoramę roku 1920, pokazującą przekrój różnorodnych podejmowanych wówczas działań. Mogą to być opowiadania kryminalne (jak policja dawała sobie radę w obliczu groźby nadciagających wojsk radzieckich, kiedy wciąż trzeba było o utrzymanie lokalnego porządku i bezpieczeństwa?), szpiegowskie (agenci i agentki, radiowywiad, tajne plany i wykradzione dokumenty…), a także obyczajowe (jak wyglądało życie w roku 1920, z czym mierzyło się społeczeństwo?), czy nawet romanse (bo przecież miłość w czasach wojny jest nieodzowna!). Gatunek nie stawia ograniczeń, mogą to być klasyczne opowiadania, jak i prace stylizowane na reportaże czy listy. Ze względu na przypadające w tym roku stulecie Bitwy Warszawskiej, w pracach powinny się pojawić motywy: walki o wolność, wojny polsko-bolszewickie bądź związany z Bitwą Warszawską.

Prace nieprzekraczające 30 tys. znaków ze spacjami należy składać do 15 sierpnia 2020 roku. Należy je przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Regulamin oraz szczegółowe informacje o konkursie dostępne sa na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/1920-ogolnopolski-konkurs-literacki-w-setna-rocznice-bitwy-warszawskiej/

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Biuro Programu „Niepodległa”

Info: WO, źródło niepodlegla.gov.pl

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa