piątek, 29 listopad 2019 12:13

Magiczna skrzynka

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przedszkole im. Jana Pawła II w Raszówce Odział Zamiejscowy w Lubinie odwiedziła pani bibliotekarka z drewnianą, magiczną, skrzynką...

Teatrzyk Kamishibai – świat bajek i opowiadań zamknięty w małej drewnianej skrzynce, wzbudził ogromne zainteresowanie wśród małych słuchaczy. Jest to technika opowiadania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynką na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych. Kamishibai, to forma małego spektaklu teatralnego poszerzająca słownictwo, która jednocześnie bawi i uczy, zabierając dzieci w podróż do magicznej krainy teatru i literatury.

Podczas zajęć przedszkolaki z grupy 1., 2., 3. i 4. wysłuchały opowieści „O Panach Palcach” i zgodnie z treścią bajki pokazywały poszczególne palce swoich dłoni.
Nie zabrakło zabaw paluszkowych – wyliczanek podczas których dzieci poznają nowe słowa, ćwiczą pamięć i koordynację wzrokowo- ruchową. Świetną zabawą okazała się gra zręcznościowa wykorzystująca kolorowe gumki do włosów. Zadaniem dzieci było odwzorowanie na swojej dłoni kodu z obrazka. Każdy poradził sobie doskonale, a przy okazji sprawdzono znajomość kolorów przez dzieci.

Dzieci miały również możliwość obejrzenia, bogato ilustrowanych, tradycyjnie drukowanych książek, a na koniec dzieci zostały zaproszone do odwiedzenia biblioteki, z możliwością otrzymania w prezencie książki „Pierwszej czytanki” z ogólnopolskiego projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

(JN)

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .