piątek, 04 październik 2019 12:59

Jesień w wyobraźni przedszkolaka

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Lśniące kasztany, kolorowe liście, żołędzie kojarzą nam się z jesienią. O tej właśnie porze roku rozmawialiśmy z „Zuchami” i „Średniakami” z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą o tym, jakie owoce i warzywa dojrzewają jesienią, chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Został wykonany eksperyment, w jaki sposób powstaje kolor pomarańczowy, który króluje jesienią.

Z wielką uwagą słuchały opowiadania Agnieszki Antosiewicz „Samotny kasztanek” i z radością wykonały prace plastyczne z kasztanów, żołędzi, liści i plasteliny. Powstały fantastyczne prace, które świadczą o kolorowej wyobraźni przedszkolaków. Na zakończenie dzieci oglądały książki o jesieni, które można wypożyczyć z naszej bibliotece.

Uczestnikom zajęć przypomniano o zasadach korzystania z biblioteki oraz zachęcono do zapisania się, jeżeli jeszcze rodzice tego nie zrobili. A zachętą do tego kroku była promocja drugiej odsłony ogólnopolskiego projektu „Mała Książka - Wielki Człowiek”organizowanej przez Instytut Książki, gdzie każdy przedszkolak może otrzymać książkę „Pierwsze czytanki dla...”

Do zobaczenia w bibliotece!

(JN)

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .