czwartek, 13 czerwiec 2019 14:35

Jak nie czytam, jak czytam!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W ciepły poranek 7 czerwca Przedszkole im. Jana Pawła II w Raszówce wzięło udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania ”Jak nie czytam, jak czytam”.

Akcja organizowana jest przez redakcję miesięcznika Biblioteka w szkole.

Głównym jej celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym. Eksperci podkreślają, że jedyna nadzieja na wzrost wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu, a przewodnia rola w aktywizacji czytelnictwa spoczywa na bibliotekach.

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce od lat prowadzi działania propagujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Stara się również zaspokoić wymagania i oczekiwania naszych Czytelników poprzez systematyczne poszerzanie księgozbioru.
Dlatego też nie mogło nas zabraknąć 7 czerwca o godz. 10.00, wśród tych, którzy kochają książki.
Grupa Maluchów, Zuchów, Średniaków i Starszaków o jednym czasie czytały książki przyniesione z domu. Maluszki, które jeszcze nie potrafią czytać oglądały kolorowe ilustracje. Bibliotekarka przeczytała dla wszystkich na koniec humorystyczny wiersz Juliana Tuwima „W aeroplanie”. Każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom uczestnictwa w akcji oraz książkę.

Mamy takie życzenie, aby coraz więcej osób czytało książki i gorąco do tego zachęcamy, bo jak powiedziała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

źródło: czytamy.org

(JN)

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .