wtorek, 11 czerwiec 2019 12:39

Spotkanie pisarki z młodymi czytelnikami

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Biblioteka w Raszówce po raz kolejny wzięła udział w projekcie Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu ph. XVI Dolnośląskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami „Z książką na walizkach”.

 

Redaktor „Walizki” – okolicznościowej gazety wydawanej w ramach projektu w artykule „Piórem, młotem, oszczepem” napisał:

„Pisarze, zupełnie tak samo jak mistrzowie dyscyplin sportowych, przeskakują wysoko postawione poprzeczki (wymagań czytelników), zdarza się, że miotają (słowem), pływają (po morzu wyobraźni), toczą walki (wewnętrzne, podczas pisania), podnoszą ciężary (trudnych zagadnień), chcą zdobywać nagrody (np. Nobla).”

O tych wszystkich zmaganiach wspaniale opowiedziała Emilia Kiereś – autorka i tłumaczka książek dla dzieci, laureatka wielu nagród. Podczas spotkania autorskiego z uczniami Szkoły Podstawowej w Siedlcach. Pani Emilia udzieliła wywiadu dwóm uczennicom - Oliwii i Aleksandrze z klasy VIII.

Spotkaniu z pisarką towarzyszyła wystawa prac uczniów SP w Siedlcach zgłoszonych do konkursu plastycznego „Mój mistrz literatury” ogłoszonego w ramach projektu „Z książką na walizkach” przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu. Emilia Kiereś wraz z towarzyszącym jej Adamem Hemerem wybrali 3 prace, które zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu konkursu i pojechały na finał do Świdnicy (8 czerwca 2019). Biblioteka dodatkowo nagrodziła wyróżnieniem kolejne 3 prace. Wszystkie laureatki otrzymały książki z autografem pisarki.

Spotkanie autorskie odbyło się w trakcie Festynu z okazji Dnia Dziecka przygotowanego przez SP w Siedlcach. Podczas zabawy dzieci wzięły również udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam!”, której organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Dziękujemy Bibliotece Szkolnej w Siedlcach za współpracę przy organizacji spotkania autorskiego oraz popularyzację czytelnictwa dzieci i młodzieży.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku.

IT

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .