wtorek, 04 czerwiec 2019 17:05

Dzień Dziecka w Niemstowie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Choć przez Niemstów nie biegną żadne tory, to „Lokomotywa”, która wyruszyła otwierając XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom zaprezentowała się w pełnej krasie. Hasło tegorocznego święta czytelnictwa dzieci brzmi: „SPORTOWCY CZYTAJĄ DZIECIOM. Wychowanie przez sport i czytanie”. Inauguracja Tygodnia Czytania była elementem Festynu z okazji Dnia Dziecka w Niemstowie.

 

1 czerwca od godziny 15.00 na terenach zielonych przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemstowie miało miejsce wielkie świętowanie całej społeczności niemstowskiej – dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków.

Na dzieci czekało wiele atrakcji, wspaniała zabawa, konkursy i turnieje przeprowadzone przez animatorów z grupy „Wizyta Klauna Żaka”. Najmłodsi mieli możliwość korzystania z wyjątkowych „dmuchańców”.

Biblioteka również zaangażowała się we wspólne świętowanie i zainaugurowała doroczne święto czytelnicze, które od lat jest stałym i ważnym wydarzeniem kulturalnym w wielu miejscowościach całej Polski, w tym w Niemstowie. W tym roku OTCD organizowany jest pod hasłem:”Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. Na spotkaniu nie mogło zatem zabraknąć sportowców. Pierwszym gościem był Mariusz Lewandowski – piłkarz, były trener drużyny piłki nożnej Zagłębia Lubin, który przekazał na nagrodę dla dzieci swoją koszulką z autografem.

Zaproszono również profesjonalne instruktorki fitness. Wysportowane panie - Monika i Joasia – poprowadziły integracyjny taniec dla dzieci i dorosłych oraz pokazały ciekawe ćwiczenia – zumbę, stretching i inne. Każdy chętny mógł wziąć udział w treningu.

Tradycyjnie inauguracją OTCD było wspólne odczytanie „Lokomotywy” J. Tuwima. Wśród czytających był wójt Gminy Lubin, dyrektor Biblioteki, sportowcy, radny wsi Niemstów, nauczyciele, mieszkańcy i goście. Dzieci utworzyły długi pociąg do którego dołączył wilk i czerwony kapturek – "mieszkańcy” Parku Wrocławskiego w Lubinie. W kąciku plastycznym można było stworzyć piękną, kamienną biedronkę do ogrodu.

Na imprezie tradycyjnie nie zabrakło druhów z OSP w Niemstowie, którzy zapoznali dzieci z pierwszą pomocą oraz sprzętem gaśniczym. Na zaproszenie sołtysa przyjechali też panowie z Policji. Od nich najmłodsi otrzymali bardzo przydatne prezenty: zawieszki, czapki i kamizelki odblaskowe. Wyjątkowo dzieci miały przyzwolenie na siedzenie w samochodzie policyjnym.

Po wyczerpujących zabawach Organizatorzy zadbali o poczęstunek: były soczki, woda, batony i pyszna kiełbaska z grilla. Na koniec festynu każde dziecko wzięło udział w losowaniu nagród rzeczowych - wszystkie losy wygrywały. Przygotowanie upominków dla wszystkich młodych uczestników festynu było możliwe dzięki sponsorom: Wójt Gminy Lubin, Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce, Pan Mariusz Lewandowski, restauracja McDonald's -Galeria Cuprum w Lubinie, kino Helios w Lubinie, kino Muza w Lubinie, Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie, Sołtys, Rada Sołecka, Radny wsi Niemstów, grupa CCC. Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy, a także uczestnikom - za wspaniałą, wspólna zabawę.

Organizatorami imprezy byli: Sołtys, Rada Solecka , Radny wsi Niemstów, Biblioteka i OSP Niemstów.

UK, IT

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .