piątek, 05 kwiecień 2019 13:56

Co się wykluło w Szklarach?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Przedszkolaki ze Szklar Górnych obchodziły Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który przypada na 2 kwietnia. Z tej okazji Biblioteka w Oborze zorganizowała spotkania czytelnicze w przedszkolu.

Zaprezentowane w formie teatrzyku Kamishibai opowiadanie „O Panach Palcach” autorstwaJuliana Brudzewskiego, okazało się  dobrą zabawą. Ponieważ dzieci znały już nazwy „Panów Palców”, bardzo chętnie pokazywały gesty przypisane każdemu z nich z osobna oraz czynności, które wymagały współdziałania wszystkich palców razem. A co z tej współpracy może wyniknąć, przekonały się chwilę później, gdy z odrysowanych na papierze rączek powstawały jedne po drugim, śliczne małe kurczątka, wyglądające z białych skorupek.

Starszaki miały okazję wysłuchać legendy „O smaku spod Wawelu” W. Widłaka. Z zaciekawieniem śledziły historię smoka, co wykluł się z jaja niegdyś sprezentowanego władcy Krakowi. Stwór rósł, zionął ogniem i ciągle był głodny. Mieszkańcy Wawelu byli w rozpaczy, obawiali się, że smok pożre wszystkie zapasy żywności. Na szczęście pojawił się szewczyk Janek Dratewka, który znalazł pomysł na niesympatycznego smoka i wszystko zakończyło się dobrze.

A potem za sprawą przedszkolaków, ze srebrnych jaj zaczęły się wykluwać piękne smoki, ale te były przesympatyczne.

I tak oto w Przedszkolu w Szklarach Górnych z jaj wykluły się kolorowe kurczaczki i smoki.

Biblioteka w Oborze dziękuje dzieciom za miłe spotkanie i zaprasza w swoje progi.

UM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .