wtorek, 26 luty 2019 13:13

Gwarnie i kolorowo podczas ferii w bibliotece w Miłoradzicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Spotkania podczas ferii 2019 w bibliotece zorganizowane zostały w drugim tygodniu trwania przerwy zimowej w nauce. Przygotowano dużo atrakcji, które pozwoliły na wspólne i ciekawe spędzenie wolnego czasu. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od bardzo ważnego tematu, a mianowicie - jesteśmy bezpieczni podczas zabawy w domu, na powietrzu, w podróży. Rozmowa, a następnie obejrzana prezentacja przybliżyła dzieciom jeszcze bardziej kwestię prawidłowych wyborów swojego zachowania.

Po takim wstępie rozpoczęła się nasza zimowa przygoda, a więc uczestnicy rysowali, kolorowali swoje zimowe pejzaże, maluszki kolorowały przygotowane dla nich makiety. Bawiliśmy się w kodowanie tekstów, ilustracji, było sudoku z wykorzystaniem plastikowych kubków. Budowanie wieży na różne sposoby, zabawy ruchowe: twister, 1,2,3 Baba Jaga patrzy. Przygotowywaliśmy również kartki walentynkowe, szukaliśmy życzeń i wierszy związanych z Dniem Zakochanych.

Dzieci zaprezentowały swoje zdolności manualne lepiąc różne postaci z plasteliny. Była zabawa balonami, które wcześniej same ozdobiły.

5 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, więc oczywiście poruszyliśmy i ten temat wykorzystując materiały dostępne na stronie www.superkid.pl oraz sieciaki.pl poznając zasady bezpiecznego internetu.

Nasze spotkania zakończyły się słodką ucztą przygotowaną przez bibliotekarkę, było bardzo gwarno i wesoło, i pozostał żal, że ferie nie trwają dłużej i trzeba wrócić do nauki i szkoły.

Info: RM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .