piątek, 22 luty 2019 12:12

Przygody Fejsmena

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce poznali Fejsmena, bohatera, który niesie pomoc nieostrożnym internautom. Ponosząc porażki zwraca uwagę na to, że konsekwencje nierozważnych działań są niestety często nieuniknione. Głównym przekazem Fejsmena jest dbanie o wizerunek i prywatność online.

Celem zajęć było uświadomienie młodych internautów w zakresie podstawowych zasad korzystania z nowych mediów i społeczności online, takich jak rozwaga przy publikacji informacji, konieczność konfiguracji parametrów prywatności w serwisach online oraz jak ich aktywność działania w sieci wpływa na ich wizerunek.
Spotkania odbyły się w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, którego celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Patronat honorowy dla wydarzenia udzielili: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Komenda Główna Policji. Partnerami DBI 2019 są: Facebook Polska, Google Polska, National Westminster Bank Oddział w Polsce, Teatr Palladium oraz Mulitmedia w szkole.

(JN)

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .