czwartek, 21 luty 2019 11:52

Baśniowe spotkania w bibliotece

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W pierwszym tygodniu ferii zimowych dzieci mogły skorzystać z popołudniowych zajęć przygotowanych z myślą o nich w bibliotece w Księginicach. Każde zajęcia zaczynały się od zabaw ruchowych np. z chustą Klanza, balonami, podczas których dzieci poznawały się na wzajem- między innymi swe imiona, ulubione postacie bajkowe, kolory czy spędzanie wolnego czasu. Dzięki temu zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, a dzieci współpracowały ze sobą i pomagały sobie nawzajem.

Głośne czytanie bajek wprowadzało w tematykę danego spotkania- „Czerwony Kapturek” przypomniał dzieciom jak ważne jest zachowanie ostrożności w kontakcie z nieznajomą osobą, „Królowa Śniegu”- natchnęła do stworzenia pięknych prac plastycznych o zimowej tematyce, a „Kopciuszek” zaprosił do wspólnego balu.

Podczas spotkań nie zabrakło zajęć plastycznych- bałwanki z masy solnej, maski, malowanie farbami używając folii, piór, gąbki, rolek po papierze. Najciekawsze dla dzieci okazało tworzenie piankowych bałwanków - dając efekt 3D. Kartki z niespodzianką (świecącymi diodami)- również przypadły im do gustu, tworzyły je z pełnym zaangażowaniem.

W ostatnim dniu dzieci zrobiły niespodziankę dla pani bibliotekarki i swoich rodziców - po wykonaniu masek wcieliły się w role aktorów i wykonały przedstawienie pt. „ Czerwony Kapturek”.

MM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .