piątek, 19 październik 2018 13:40

Polska na szóstkę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce, informuje, że kolejny raz jako współorganizator przystąpiła do projektu „Z książką na walizkach. Dolnośląskie spotkania z młodymi czytelnikami”.

Tegoroczne przedsięwzięcie odbywa się pod hasłem „Polska na szóstkę”, a jego ideą jest propagowanie czytelnictwa i bibliotek wśród młodych czytelników Dolnego Śląska. Biorą w niej udział wybitni twórcy literatury dziecięcej, ilustratorzy i wydawcy. W tym roku to już XV edycja spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami, która realizowana była 17-19 października 2018 r.
W ramach tej akcji 19 października w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim odbyło się spotkanie z pisarką Idą Pierelotkin, na które zostali zaproszeni uczniowie klas IV-VI. Na początku Pan Adam Hemer z wydawnictwa Akapit Press wspólnie z uczniami stworzyli drogę powstania książki, od autora do księgarni. Uczestnicy potrafili wymienić zawody, które związane są z pracą nad książką. Następnie Pani Ida opowiedziała kilka słów o sobie, przybliżyła sylwetki bohaterów swoich powieści, a szczególnie bohaterów swojej najnowszej książki „Tata ma dziewczynę”. Ponieważ książka ta budzi wiele emocji, autorka pytała dzieci co to są emocje, w jaki sposób można je wyrazić. Rozmawiała z uczniami o Polsce, co kojarzy się z polskością, pomagała rozszyfrować znaczenie związków frazeologicznych odnoszących się do typowych cech Polaków. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach z komunikacji. Zostało pokazane uczestnikom,
że tą samą sytuację można przedstawić w złym świetle, ale także i w dobrym. Na koniec uczniowie zadawali pisarce dużo pytań odnośnie pracy pisarskiej. Można było zakupić książki oraz otrzymać autograf.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury oraz Samorządów: Województwa Dolnośląskiego, Powiatu Wałbrzyskiego i Miasta Wałbrzycha oraz Dolnośląskich Samorządowych Instytucji Kultury.

(JN)

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .