środa, 01 sierpień 2018 15:05

Wakacje z biblioteką w Chróstniku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dobiegły końca wakacyjne zajęcia organizowane dla dzieci w bibliotece w Chróstniku.

Zajęcia rozpoczęliśmy od pogadanki na temat ogólnych zasad bezpieczeństwa, przypomnieliśmy podstawowe numery alarmowe i przeprowadziliśmy rozmowy o prawidłowym sposobie wzywania pomocy. Podsumowaniem tego tematu były inscenizacje oraz rebusy o bezpieczeństwie.

Kolejnego dnia dzieci bawiły się w aktorów czytając wiersze z podziałem na role świetnie się przy tym bawiąc. Czytane wiersze to „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci,” i „Okulary „ Juliana Tuwima oraz wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”

Spotkanie zakończyło się kubeczkowymi zabawami. Dzieci miały satysfakcję ze zbudowania piramidy z kubeczków aż po sam sufit

Temat kolejnych zajęć to „Papierowa wiklina”. Dzieci z kolorowych gazet wykonywały bransoletki. Zabawa tak się im spodobała, że robiły też czapeczki oraz statki.

Zajęcia tego dnia zakończyły się zabawą w skojarzenia. Uczestnicy za pomocą rekwizytów odgadywali bohaterów bajek.

Zwieńczeniem wakacyjnych zajęć w bibliotece był pokaz udzielania pierwszej pomocy poprowadzony przez uczennicę szkoły średniej, która ukończyła kurs pierwszej pomocy. Dzieci otrzymały dobrą lekcję na dalsze dni wakacji, a test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, który rozwiązywały świadczy o tym, że pilnie słuchały starszej koleżanki.

Na koniec wakacyjnych spotkań uczestnicy otrzymali dyplomy za aktywność oraz za odgrywane role aktorskie .

Biblioteka w Chróstniku dziękuje wszystkim dzieciom za udział w tegorocznych zajęciach wakacyjnych. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony tydzień był czasem odpoczynku, radości oraz zabawy. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach!

AS

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .