środa, 01 sierpień 2018 11:54

Wakacyjne przygody w bibliotece

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W pierwszych tygodniach lipca (02,03,09 i lipca) w bibliotece w Księginicach zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjno-plastyczne, przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży. Zaproponowany program zajęć zakładał twórczą, a przy tym przyjemną i wesołą zabawą.

Podczas każdego spotkania udało się połączyć dobrą zabawę ze zdobywaniem nowej wiedzy. Pierwszego dnia po wspólnym czytaniu wybranych fragmentów książki ”Bolek i Lolek zwiedzają Polskę”, z których dzieci dowiedziały się ciekawostek dotyczących kilku miast Polski (Wrocław, Poznań, Kraków), wykonały kilka prac plastycznych - tworzenie postaci Bolka, Lolka i Toli, malowanie farbami przy wykorzystaniu włóczki, a także wspaniale bawili się podczas zabaw integracyjno- ruchowych.

Kolejny dzień to nauka o mapach i przewodnikach, wspólna praca plastyczna w efekcie której powstał przewodnik po miejscowości Księginice. Wzorem i inspiracją dla uczestników stały się pięknie ilustrowane przewodniki po dużych miastach Polski z cyklu NIEMAPA. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, tworzenie figurek z plasteliny i wymyślanie ciekawych opowieści z ich udziałem wypełniły resztę spotkania.

O pierwszej pomocy i zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacyjnych zabaw rozmawiano podczas kolejnego spotkania. Tego dnia dzieci wykonały apteczki, które z dumą zaprezentowały strażakom, których odwiedziły w miejscowej remizie. Panowie strażacy opowiedzieli o swojej pracy, a także o tym w jaki sposób pomagają poszkodowanym np. podczas wypadku.

Na ostatnim spotkaniu dzieci uczyły się poprzez zabawę o symetrii, zachowaniu porządku, a to wszystko bawiąc się kolorowymi kubeczkami i karteczkami, czyli kodowanie bez komputera. Na koniec zajęć uczestnicy wykonali piękne kwiaty wykorzystując dna plastikowych butelek, plastelinę i brokat. Podczas wszystkich spotkań dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się gry planszowe, w które wspólnie grano w trakcie lub po zakończonych zajęciach.

MM

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .