wtorek, 17 lipiec 2018 13:04

Rambo i Jack Sparrow w bibliotece!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wakacyjne hece w bibliotece to czas niezwykłych spotkań i zabaw. Rambo, który odwiedził bibliotekę w Raszówce to nie bohater filmu, w którego wcielił się Sylvester Stallone, a policyjny pies, owczarek niemiecki patrolowo-tropiący do zadań specjalnych.

Przewodnik psa, starszy sierżant Radosław Mazur opowiedział dzieciom o pracy policjanta, który na co dzień pełni służbę wraz z Rambo. Funkcjonariusz wyjaśnił jakie bezpieczne zachowania uchronią najmłodszych przed groźnymi zdarzeniami. Natomiast policjantka młodszy aspirant Anna Szajbler podczas prelekcji poruszyła zagadnienia związane zarówno z wypoczynkiem w miejscu zamieszkania, jak i poza nim. Przypomniała dzieciom niezwykle ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze jak również w internecie.

Policjantka rozdała uczestnikom spotkania książeczki z informacjami o bezpiecznym zachowaniu i życzyła słonecznych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
Wakacje to czas beztroskiej zabawy, niestety zdarza się, że podczas zabawy może dojść do wypadku i dlatego pan Marcin Nyklewicz, nauczyciel wychowania fizycznego ostrzegał dzieci przed zagrożeniami jakie czyhają na nich w podróży, nad wodą i w górach. Przypomniał o numerach alarmowych policji, pogotowania, a także WOPR i GOPR. Nie zabrakło nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Bardzo dokładnie i w jasny sposób przedstawiła ją grupa Harcerskiego Klubu Ratowniczego „Vermis” przy KH ZHP w Lubinie.
Kolejne dwa dni biblioteczny pokład opanowali rozbójnicy morscy, legendarni piraci, w tym Jack Sparrow we własnej osobie. Dzieci budowały własne statki pirackie, poznawały zwroty, które musi znać każdy pirat i mapę. W rolę pirata Jacka wcielił się radny Raszówki Marcin Nyklewicz, który poddał ciężkim próbom uczestników i tym samym pasował ich na piratów. Dzieci otrzymały od biblioteki upominki za wykonanie statków. Dużą frajdę sprawiły im zabawy z kodowania, szczególnie układanie określonych wzorów z kubeczków. Ostatni dzień zajęć był bardzo słodki. Uczestnicy poznali historię czekolady. Malowali bajeczne i słodkie rysunki polewą czekoladową. Taniec czekoladowy porwał wszystkich do zabawy. Główną atrakcją była fontanna czekoladowa zasponsorowana przez radnego Raszówki. Na buziach dzieci można było dostrzec dużo czekoladowego uśmiechu. Do zobaczenia podczas ferii zimowych.
Zapraszamy do obejrzenia galerii;)

JN

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .