czwartek, 05 lipiec 2018 14:49

Otwarcie boiska w Miłoradzicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W pierwszym dniu lipca, w Miłoradzicach odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez radną gminy Lubin, panią Sylwię Pęczkowicz-Kuduk, sołtysa oraz radę sołecką z okazji Dnia Dziecka i oficjalnego otwarcia boiska sportowego, którego dokonał wójt gminy Lubin, pan Tadeusz Kielan.

Biblioteka została zaproszona do udziału w pikniku i organizacji zabaw najmłodszym uczestnikom imprezy. Dzieci miały do wyboru wykonywanie biżuterii, ozdabianie balonów, zabawy z chustą Klanza, twistera, malowanie farbami na folii oraz zabawy ruchowe (tańce integracyjne) prowadzone przez panią Joannę Nyklewicz z biblioteki w Raszówce. Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, pani Wioletta Olech wręczyła nagrody najlepszym czytelnikom i przyjaciołom biblioteki, pani Marii Pęczkowicz oraz Mateuszowi Marczak. Przedstawiona też została oferta biblioteki, a dzieci zaproszone zostały na zajęcia, które biblioteka w Miłoradzicach przygotowała podczas wakacji w lipcu.
Na uczestników pikniku czekało jeszcze mnóstwo innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów: występ zespołu dziecięcego Stokrotki, pierogi domowej roboty, kiełbaski z grilla, mecz żonaci kontra kawalerowie, dzieci miały do dyspozycji dmuchańce, zabawy sportowe prowadzone przez animatora, piękne prezenty, lody na ochłodę i słodycze. Był też gość specjalny – maskotka piłkarzy Zagłębia Lubin, Krecik, z którym zarówno dzieci jak i dorośli robili sobie zdjęcia.

Piknik trwał do późnych godzin wieczornych w wesołej i gwarnej atmosferze.

RM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .