piątek, 08 czerwiec 2018 15:01

Jakie to szczęście... Biblioteka w Oborze

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Czuć się potrzebnym i wyjątkowym, mieć kogoś swojego, bliskiego, kto usiądzie obok i wesprze gdy jest źle, albo dzieli radość gdy jest dobrze.

O tym co ważne w życiu, jaką rolę w naszej codzienności odgrywają inni ludzie, przedszkolaki ze Szklar Górnych dowiedziały się z opowieści Guido von Genechtena „Jakie to szczęście, że Cię znalazłem”. Bohaterem opowiadania jest sympatyczny i rozbrykany zajączek, Kicek. Życie upływa mu głównie na kicaniu, węszeniu i odpoczywaniu. Lecz pewnego dnia odnajduje to co dla niego najważniejsze. Gdy jego nosek każe mu iść za nieznanym dotąd zapachem, pędzi jak szalony, a gdy dociera do celu zastaje pod drzewem miłą zajączkową dziewczynkę, Zuzę. I tak zaczyna się piękna przyjaźń. Od tego dnia wszystko w życiu Kicka i Zuzy zmienia się na lepsze, już nie są sami, odtąd razem kicają po łące. Po wysłuchaniu tej opowieści wszystkie dzieci były zgodne, co do tego, że w życiu bardzo potrzebny jest ktoś, na kogo zawsze możemy liczyć, ktoś kto z nami pokica. Dla swoich przyjaciół namalowały uśmiechnięte buźki.

Książka została przeczytana najmłodszym w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przez bibliotekarza z biblioteki w Oborze.

UM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .