piątek, 08 czerwiec 2018 13:11

„Czytamy razem” - XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom" w Miłoradzicach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

„Zamiast patrzeć w telewizor, albo trzymać nos w gazecie,weź do ręki dobrą książkę. Czytaj – dziecko czeka przecież” - to motto skierowane do rodziców, dziadków, ma na celu uświadomienie dorosłym, jak ważne jest głośne czytanie dzieciom. Spotkanie z książką to okazja do wspólnego spędzenia czasu, rozbudzania ciekawości świata, ćwiczenia koncentracji i umiejętności słuchania, rozwijania pamięci i wyobraźni, przynosi też wiedzę i wzorce postępowania.

Filia GBP w Miłoradzicach przyłączyła się do akcji XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, które w tym roku obchodzone jest pod hasłem: „Czytanie łączy”. 7 czerwca bibliotekarka odwiedziła dzieci z Punktu Przedszkolnego w Miłoradzicach. Troszeczkę je zaskoczyła, bo do tej pory to one zawsze odwiedzały bibliotekę. Wyjaśniono im cel wizyty, po czym każde dziecko opowiadało o swojej ulubionej bajce. Następnie rozpoczęto wspólną przygodę z bohaterami książeczki z serii „Czytamy razem” Agnieszki Tyszka pt. „Żyrafa Tunia i przyjaciele”.

Spotkanie było dla bibliotekarki okazją do obejrzenia fragmentu występów, które przedszkolaki przygotowują na zakończenie roku szkolnego. Zapowiada się wspaniały pokaz. Następnie rozmawiano na temat wakacji i chociaż dzieci cieszą się, to jednak żal im, że nie będą chodzić do przedszkola.

RM

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .