piątek, 08 czerwiec 2018 13:00

Piknik rodzinny w Miłoradzicach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

30 maja w Miłoradzicach odbył się piknik rodzinny, którego organizatorami byli Punkt Przedszkolny oraz Filia GBP w Miłoradzicach. Udział w pikniku wzięły przedszkolaki oraz ich rodziny.

Dla dzieci przygotowanych zostało dużo atrakcji, ale najbardziej wyczekiwana, to była wizyta, po raz kolejny już, strażaków z OSP w Niemstowie. Opowiedzieli oni o swojej służbie, pokazali sprzęt jakim dysponują udzielając pomocy potrzebującym a następnie odbyła się przejażdżka wozem strażackim. Przedszkolaki w podziękowaniu za atrakcje podarowały strażakom samodzielnie wykonany z plastikowych nakrętek wóz strażacki.

Potem nastąpiła krótka przerwa, podczas której, dzieci nabierały sił do dalszej zabawy konsumując przygotowany dla nich poczęstunek. O godzinie 10.oo dołączyli do nas rodzice i zaczęło się wspólne grillowanie. Dorośli przy kawie i słodkim co nieco obserwowali jak ich pociechy świetnie się bawią z panią animatorką, która przygotowała dla nich mnóstwo zabaw sportowych, zręcznościowych, piniatę oraz zabawę z chustą Klanza.

W związku z obchodzonym XVII Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom, poproszono panią Kasię, animatorkę, żeby przeczytała dzieciom książeczkę pt. „Wóz strażacki Jacka” o służbie jaką wykonują strażacy. Jedząc lody z zainteresowaniem słuchały, a następnie odpowiadały na pytania związane z jej treścią.

Uczestników podczas pikniku odwiedził też Wójt Gminy Lubin, pan Tadeusz Kielan, który złożył przedszkolakom życzenia z okazji Dnia Dziecka i obdarował prezentami.

Zabawa była przednia, pogoda dopisała, czas bardzo szybko upłynął, a dzieci zmęczone ale zadowolony wróciły do swoich domów.

RM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .