piątek, 01 czerwiec 2018 12:03

Czytanie łączy – XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od jutra, w dniach od 2 do 10 czerwca 2018r., trwać będzie XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „ Czytanie łączy”. Jest to największe doroczne święto w ramach kampanii społecznej Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”, która trwa od 2001 roku.

 

Celem jest propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju- psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie, jest mądrym sposobem spędzania wspólnego czasu. W wielu miejscowościach od lat Tydzień Czytania Dzieciom jest wielkim wydarzeniem kulturalnym. Organizowane są imprezy czytelnicze, spotkania z autorami książek, konkursy literackie oraz przedstawienia i zabawy dla dzieci.

02 czerwca - udział biblioteki z Niemstowa w Festynie z okazji Dnia Dziecka, organizowanym przez Radę Sołecką, Sołtysa, Radnego i Stowarzyszenie "Nasz Niemstów". Oprócz wspaniałych atrakcji proponowanych przez Organizatorów, biblioteka przygotowała: inaugurację XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom poprzez wspólne czytanie "Lokomotywy" J. Tuwima, konkurs "Rozsypanka literowa", malowanie postaci bajkowych na folii. Start: godz. 15.00, tereny zielone przy OSP w Niemstowie

Niecodzienne spotkanie z literaturą odbywa się podczas wieczorno - nocnej akcji „Noc Bibliotek”. Tegoroczne hasło nawiązuje do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i brzmi „RzeczpospoCzyta”. Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce oraz jej filie włączają się aktywnie do udziału w akcji. 09 czerwca – Filia w Księginicach godz. 16.00- „Noc Bibliotek”, finał akcji Tydzień Czytania Dzieciom. W programie: spektakl „Teatru w drodze” pt. „Legendy z diabłem”, gry, zabawy, projekcja filmu „Tarapaty” oraz niespodzianki.

Zaplanowane są również zajęcia czytelnicze w bibliotekach dla klas I-III szkół podstawowych oraz przedszkoli. Szczegóły w poszczególnych bibliotekach.

Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników książki i przygód do odwiedzenia bibliotek!

JN

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .