czwartek, 24 maj 2018 14:56

Młodzi pisarze i aktorzy w akcji!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Z okazji 15. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, dzieci z przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce odwiedziła pani bibliotekarka. Maluchy, zuchy i starszaki miały okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach czytelniczych.

Grupa starszaków z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce uczestniczyła w zajęciach pt. „Jak powstaje książka”. Dzieci poznały etapy powstania książki od momentu zrodzenia się pomysłu poprzez pisanie, obróbkę tekstu, ilustracje, okładkę, do otrzymania produktu finalnego – książki. Poznali specjalistów dzięki którym książki mogą trafić do bibliotek, księgarń, a tym samym w ich ręce i na domowe półki. Wiedzę tę dzieci mogły wykorzystać w kolejnej części zajęć, gdy same wcieliły się w autorów książek i postawiono przed nimi niełatwe zadanie zaprojektowania okładki oraz wymyślenia własnej powieści. Dla wielu nieocenioną inspiracją okazała się ulubiona książka, bohaterowie piłki nożnej, postacie historyczne. Inni postawili na oryginalność i dali się ponieść wyobraźni. Mali pisarze stanęli na wysokości zadania i powstały wspaniałe dzieła.

Grupa maluchów w porze drzemki wysłuchała bajkę pt. „Nieproszony gość” i słodko zasnęła.

Natomiast zuchy bawiły się w teatr. Poznały podstawowe pojęcia takie jak: aktor, kurtyna, scena, widz, kukiełka, pacynka, marionetka, teatr, teatr cienia i pantomima. Bardzo chętnie dzieci uczestniczyły w zabawie „teatr jednego aktora czyli zagadki pantomimiczne”. Każdy mógł wcielić się w jakąś postać lub wykonać czynność, którą reszta musiała zgadnąć. Dzieci zostały nagrodzone brawami, tak samo jak to bywa w teatrze na koniec spektaklu.
(JN)

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .