środa, 04 kwiecień 2018 15:37

Tydzień z Internetem 2018

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową All Digital. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu.

Do tej pory w akcji w całej Europie uczestniczyło już 900 000 osób. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wspierana przez liczne grono partnerów.
W polskich edycjach „Tygodnia z Internetem” wzięło udział ponad 2000 bibliotek, szkół, pracowni komputerowych, organizacji pozarządowych czy innych lokalnych instytucji, które zorganizowały spotkania dla blisko 75.000 ludzi.
W tym roku akcja trwała od 19 - 25 marca, a motywem przewodnim było krytyczne myślenie. Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce również dołączyła się do kampanii. Zorganizowano zajęcia dla uczniów klas 6 Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce na temat przemocy słownej w internecie jakim jest hejt. Temat uczniom nie był obcy, doskonale znali znaczenie pojęcia, potrafili wskazać miejsca w sieci do których dochodzi do hejtowania, a także jakie formy może przybierać to zjawisko. Celem zajęć było m.in. poszerzenie świadomości wokół zjawiska, zaprezentowanie sposobów reagowania na tego typu treści oraz poszukiwanie alternatywnych sposobów wyrażania swojej opinii. Uczniowie otrzymali Zasady Antyhejtowe, które obiecali stosować. Zostali również poinformowani, że w razie jakichkolwiek problemów z przemocą rówieśniczą w sieci i hejtowaniem mogą skorzystać z pomocy Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. W najbliższym czasie w zajęciach będą uczestniczyły klasy siódme.

JN

 

 

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .