piątek, 09 marzec 2018 14:41

Zaprogramuj przyszłość – udział w projekcie

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Bibliotekarze Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce oraz filii w Księginicach, Niemstowie i Oborze wzięli udział w bezpłatnym szkoleniu w ramach projektu Zaprogramuj przyszłość #2 realizowanym przez Fundację Orange oraz Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Działanie 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej. Szkolenie odbyło się w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce.

 

W Projekcie również biorą udział szkoły podstawowe, w tym placówki z terenu Gminy Lubin, które są jego głównymi beneficjentami.

Jednym z celów Programu jest przeszkolenie i przygotowanie edukatorów – lokalnych propagatorów aktywizacji cyfrowej, którzy prowadząc zajęcia edukacyjne, warsztaty oraz spotkania w swoich placówkach będą szerzyć ideę nauki programowania oraz mogą być uzupełnieniem dla zajęć prowadzonych w szkołach.

3 i 4 marca podczas 16 godzin zajęć bibliotekarze pod kierunkiem trenera ze Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania wzięli udział w wykładzie oraz warsztatach mających na celu poznanie podstaw programowania, metodyki nauczania programowania najmłodszych, w tym podstaw kodowania off-line oraz przygotowanie do zajęć z dziećmi.

Udział w projekcie daje możliwość zdobycia wiedzy i narzędzi do poszerzenia oferty edukacyjnej bibliotek, podniesienie kompetencji cyfrowych pracowników, okazję do nawiązania współpracy z nauczycielami, ale także możliwość wymiany doświadczeń z innymi bibliotekarzami.

Drugi etap szkoleń w późniejszym terminie. Czas realizacji projektu: 1.08.2017-31.10.2018.

IT

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .