piątek, 09 luty 2018 09:58

Morska wyprawa- ferie w Księginicach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Odkrycie ciekawych tajemnic podwodnego świata, wykonanie kolorowych rybek ze skarpetek i ryżu czy przemiana w pirata- to tylko, niektóre z wielu zaskakujących atrakcji jakie czekały na dzieci, które zamiast siedzieć w domu wolały zajrzeć do biblioteki w Księginicach i dobrze się bawić.

Zajęcia odbyły się w pierwszym tygodniu ferii. Podczas trzech spotkań dzieci wykonały mnóstwo ciekawych prac plastycznych, m.in. skaczący delfin, ramka na zdjęcia w kształcie rybki, statek z wytłaczanki, rybki ze skarpetek, maska i miecz pirata, a także wspólna dekoracja biblioteki w morskim klimacie.

Takie spotkania to również dobry moment, aby zachęcić dzieci do czytania książek. Dzieci wysłuchały „Historii pewnego statku” Z. Satneckiej, a także przygód kapitana Rudobrodego- „10 opowieści o piratach, jakich jeszcze nie znacie”. Seria książek „Nela mała Reporterka” to bardzo fajna propozycja dla małych odkrywców. Książki „Opowiem ci mamo” bardzo spodobały się najmłodszym uczestnikom zajęć,

Historia chłopca o imieniu Krzyś, który spotyka nieznajomego- przedstawiona za pomocą pacynek- okazał się dobrym sposobem na rozmowę z dziećmi na temat niebezpieczeństwa jakie może spotkać dziecko kiedy wdaje się w rozmowę z nieznajomą osobą.

Info: MM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .