piątek, 02 luty 2018 10:30

Z książką w tle... ferie w Niemstowie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Tegoroczne ferie zimowe w Bibliotece upłynęły w ścisłym kontakcie z książką, czyli tym, co w bibliotece najważniejsze. Koncepcja spędzenia ich w towarzystwie książki okazała się słuszna i zaowocowała nowymi czytelnikami.

Każdego dnia zajęć odbywało się głośne czytanie opowiadań dla dzieci z książki Jestem Przedszkolakiem - zima, ale nie tylko.

W pierwszy dzień zajęć dzieci robiły laurki dla Babci i Dziadka z okazji ich święta oraz wpisywały wierszyki i życzenia. Następnie zabrały swoje prace do domu, aby wręczyć prezenty Dziadkom. Kolejny dzień upłynął również bardzo kreatywnie. Na zajęciach plastycznych Zrób coś z niczego i pokaż, że można - Eko-ferie w bibliotece robiliśmy domy, garaże, drzewka itp. z wykorzystaniem kartonów, pudełek i innych surowców wtórnych. "Budowanie” było bardzo interesującym i radosnym zajęciem. W ostatni dzień bawiliśmy się w zimę. Dzieci wykonały portret bałwanka różnymi technikami (wata, płatki kosmetyczne, farba, kasza manna, wycinanki, bibuła). Powstały piękne prace, które dzieci również zabrały ze sobą do domu, aby się pochwalić swoimi zdolnościami.

Uczestnicy zajęć układali puzzle i grali w gry planszowe, przeglądali też czasopisma dla dzieci.

Ferie w bibliotece zakończono miłym akcentem -  słodyczami przyniesionymi przez rodziców. Dziękujemy bardzo za tak miłą niespodziankę. Uśmiechnięte buzie dzieci świadczyły o dobrej zabawie i świetnie spędzonym czasie. Ferie się skończyły, ale Biblioteka wciąż jest otwarta i czeka na wszystkich, którzy lubią książki. Zapraszamy!

UK

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .