poniedziałek, 11 grudzień 2017 14:30

„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci...”

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Do wspólnej zabawy z misiami Filia Gminnej Biblioteki w Niemstowie zaprosiła przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej im J. Korczaka w Niemstowie.

Każdy z małych gości przyniósł ze sobą ulubioną maskotkę misia i coś o niej opowiedział. Dzieci wysłuchały listu, który do nich napisał Miś, a w którym to przedstawił krótko swoja historię i przesłał im pozdrowienia.

Przedszkolaki z uwagą wysłuchały także opowiadania Dzień Pluszowego Misia z książki „Jestem Przedszkolakiem – Jesień” A. Antosiewicz i z dużym zaangażowaniem zabrały się w dwóch grupach do wykonania dużych misiów z papierowych szblonów, które zostały wyklejone, pomalowane, pięknie wystojone. Zadanie okazało się radosną atrakcją, bo dzieci przy pracy śpiewały piosenki o zimie.

Nie obyło się bez zabawy ruchowej ”Stary niedźwiedź mocno śpi”. Oczywiście każdy przedszkolak chciał być niedźwiedziem. Podczas zajęć panowała miła i przyjemna atmosfera. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, na który składały się wafelki i pyszny miodzik. Do domu dzieci zabrały ze sobą portret misia, który miały pięknie pomalować.

Już zaczęto planować kolejne spotkanie z tej okazji... więc do zobaczenia za rok.

UM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .