czwartek, 07 grudzień 2017 09:55

Listopad w bibliotece w Miłoradzicach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W listopadzie obchodzimy rocznice, które nieodłącznie kojarzą nam się z beztroskim czasem dzieciństwa, z pięknymi baśniami oraz z przytulankami, bez których nie obejdzie się żadne dziecko. Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami można natknąć się na pluszaki, często są one bohaterami bajek, filmów dla dzieci.

Biblioteka oraz dzieci z zaprzyjaźnionego Punktu Przedszkolnego w Miłoradzicach również obchodziliśmy te święta. Pierwsze spotkanie odbyło się 15 listopada, a związane ono było z Dniem Postaci z Bajek, podczas którego przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych bajkach i postaciach w nich występujących. Obejrzały prezentację związaną z najbardziej znanymi baśniami, odgadywały zagadki literackie, wysłuchały baśni „O rybaku i złotej rybce”, wspólnie szukaliśmy jej przesłania oraz dzieci kolorowały malowanki przedstawiające ich ulubionych bohaterów.

Drugie zajęcia odbyły się 22 listopada w związku z Dniem Pluszowego Misia. W tym dniu przedszkolaki odwiedziły bibliotekę przynosząc ze sobą swoje przytulanki. Opowiadały o nich pozostałym uczestnikom. Poznały historię powstania pierwszego pluszaka. Wysłuchały bajki z serii Pluszowe Misie pt. „Dzień Urodzin” oraz opowiadania Lidii Głogowskiej „Przygoda niedźwiadka” dostępnej na stronie superkid.pl. Na koniec z papierowych talerzyków wykonały misiowe buzie.

Dzieciaczki z przedszkola bardzo chętnie odwiedzają bibliotekę, i to nie tylko wtedy kiedy odbywają się przygotowane są dla nich zajęcia, chociażby 31 października, pięknie przebrane przyszły z wierszykiem na halloween, a na ich pytanie: cukierek albo psikus?, oczywiście otrzymały cukierki. Są też czytelnikami naszej biblioteki i korzystają z jej księgozbioru oraz biorą udział w zajęciach, które odbywają się podczas ferii zimowych i wakacji.

RM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .