czwartek, 12 październik 2017 11:27

„Paczki Literackie” w bibliotekach

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wspólnie z Wydawnictwem Agora zaprosiła biblioteki publiczne w naszym kraju do udziału w akcji „Paczka Literacka”. Pierwsze 1200 bibliotek, które zgłosiły się do FRSI otrzymało bezpłatnie pakiety z książkami i audiobookami.

Każda biblioteka mogła pozyskać 4 pakiety: 1 do biblioteki głównej oraz 3 do filii. Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce otrzymała ogółem 84 książki oraz 8 audiobooków o łącznej wartości 3 500 zł.

„Paczki Literackie” udostępniono czytelnikom bibliotek w Raszówce, Księginicach, Niemstowie i Oborze.

Fragment listu dyrektora wydawniczego Wydaw. Agora p. Małgorzaty Skowrońskiej skierowanego do bibliotek w całym kraju:

Często się zdarza, że idzie się do biblioteki po książkę o znanym tytule, ale główną funkcją biblioteki, a przynajmniej funkcją biblioteki (…) jest odkrywanie książek, których istnienia się nie podejrzewało, a które, jak się okazuje, są dla nas niezwykle ważne. Umberto Eco „O bibliotekach”

(…) Akcja „Paczka Literacka powstała po to, by podzielić się tym, co mamy najcenniejszego. Z przyjemnością oddajemy w Wasze ręce, a za Waszym pośrednictwem w ręce tysięcy czytelników w całej Polsce, książki naszego wydawnictwa. Niektóre z nich trafiły na listy bestsellerów i są z pewnością znane Waszym czytelnikom, a inne, mniej znane, być może staną się dla nich ważnym odkryciem. Wierzymy, że każda z tych książek stanie się źródłem przyjemności dla kogoś kto odwiedza Waszą bibliotekę. (…)

IT

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .