środa, 06 wrzesień 2017 12:48

Narodowe Czytanie w Oborze

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W niedzielę 3 września w Oborze odbyła się kolejna odsłona Narodowego Czytania. Tym razem czytaliśmy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Biblioteka w Oborze współorganizowała imprezę wraz ze Stowarzyszeniem Kwiaty Obory.

Uroczystość zainaugurowano mszą św. w kościele. Następnie orszak weselny prowadzony przez Wernyhorę dosiadającego konia - w tej roli wystąpił wójt Gminy Lubin pan Tadeusz Kielan - przy dźwiękach marsza weselnego przeszedł na zielony skwer, gdzie odbyła się mini inscenizacja dramatu narodowego. Tematyczna scenografia, piękne stroje, wspaniale wyuczone role przez mieszkańców Obory biorących udział w przedstawieniu, wiele ciekawych informacji historycznych, skoczna muzyka i stoły zastawione dobrym jadłem. Wszystko to nie tylko wywołało zaciekawienie i wprowadziło miły nastrój, ale sprawiło, że goście chętnie włączyli się do wspólnego czytania znanych cytatów z „Wesela”.

Odtwórcy ról dramatu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki „Wesele” S. Wyspiańskiego z pieczęcią Narodowego Czytania z kancelarii Prezydenta RP.  Stempel był, także przybijany do egzemplarzy książek pochodzących z prywatnych

zbiorów naszych gości.

Dziękujemy za mile i ciekawie spędzony czas, do zobaczenia w kolejnej edycji Narodowego Czytania.

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .