czwartek, 31 sierpień 2017 10:15

Wakacje w Niemstowie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Podczas tegorocznych wakacji Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemstowie zapewniła dzieciom spędzającym czas w bibliotece wiele atrakcji urozmaicających wolny czas.

Przez cztery dni odbywały się różne zajęcia m. in. czytelnicze podczas których dzieci oglądały , wybierały i czytały głośno wybrane przez siebie książki takie jak: „Baba Jaga na deskorolce”, „Dlaczego zwierzęta opuściły las?” czy fragmenty ze „Złotej Księgi Bajek- Pszczółka Maja”. Podczas jednego ze spotkań rozmawiano o pszczołach i przygotowano ogródek dla Mai i Gucia z wykonanych na zajęciach kwiatów z okazji Dnia Pszczoły (08-08).

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne podczas, których wykonano prace różnymi technikami: m. in. malowano palcami przez folię, „obrazek patchworkowy - każde dziecko tworzyło swój kwadrat, a następnie połączono wszystkie we wspólną mozaikę. Dzieci tworzyły z ufarbowanych wcześniej sypkich materiałów (ryż, kasza, cukier, kawa,...) wakacyjne słoiczki mozaikowe.

Dużo zabawy było przy wykonywaniu kwiatków z butelek plastikowych. Każdy był piękny i każdy inny. Ale to nie wszystkie „malarskie atrakcje”. Każdy uczestnik mógł się wykazać podczas malowania „obrazu na folii” i było wspaniałą zabawą dla wszystkich.

Nie zapomniano także o aktywności ruchowej. Były zabawy z chustą Klanza, granie w gumę czy klasy, skakanie na skakance, rzut piłkami do kosza, a także zabawa uwielbiana przez dzieci „Stary niedźwiedź mocno śpi”.

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” gościem specjalnym była pani pielęgniarka Aleksandra Zielińska. Dzieci obejrzały przygotowaną przez panią Aleksandrę prezentację poświęconą pierwszej pomocy. Podczas pogadanki dowiedziały się, co należy robić po ugryzieniu przez owady czy zwierzęta (pszczoły, kleszcze, psy czy koty), przypomniały sobie także numery alarmowe itp.

Uczestnicy zajęć grali w gry planszowe, korzystali z komputera. Na koniec każdych zajęć był mały poczęstunek, za ufundowane przez mamy smakołyki podziękowano: pani Patrycji za pysznego arbuza, a pani Beacie za cukierki. Podziękowano również wolontariuszce Madzi za pomoc w czasie przeprowadzanych zajęć.

UK

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .