czwartek, 31 sierpień 2017 09:55

Bezpiecznie, zdrowo i wesoło - wakacje w Oborze

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wakacje w bibliotece w Oborze rozpoczęły się od spraw związanych z bezpieczeństwem.

Jak unikać zagrożeń w związku z elektrycznością w domu i na dworze, jak zachowywać się podczas podróży różnymi środkami lokomocji, jak bezpiecznie jeździć rowerem zgodnie z przepisami o ruchu drogowym oraz jak szybko i skutecznie wezwać pomoc w razie wypadku, to omawiane z dziećmi zagadnienia i chociaż wykazały się one dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa, to przypomnień nigdy nie za wiele.

Po tak sporej dawce wiedzy był też czas na zabawę, stare i zdrowe zabawy podwórkowe, gra w klasy czy „Ali Ali dom się pali”, okazały się niezawodne, a opowiadanie M. Kiełbowicz pt.: „Zdrowy duch” utwierdziło uczestników w tym, że z aktywności fizycznej płyną same korzyści.

Nie zabrakło też rozrywek umysłowych, gry edukacyjne, kalambury czy rozwiązywanie mądrej i zdrowej krzyżówki obrazkowej, były dobrymi ćwiczeniami dla umysłu, a krzyżówkowe hasło „Lubię siebie i dam radę!” stało się mottem, które dzieci zabrały ze sobą wraz z pięknie wykonanymi przez siebie ramkami na fotografię, które powstały z patyczków do lodów.

Zajęcia przebiegały w miłej, koleżeńskiej i wesołej atmosferze. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia na kolejnych zajęciach organizowanych przez bibliotekę.

UM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .