piątek, 21 lipiec 2017 12:13

W krainie baśni i bajek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wakacyjne spotkania dla dzieci w bibliotece w Miłoradzicach miały na celu umożliwienie dzieciom, które pozostały w domach, na bezpieczne i twórcze zagospodarowanie wolnego czasu. Dzieci brały czynny udział w przygotowanych dla nich zajęciach.

Pierwsze spotkanie rozpoczęliśmy od edukacji na temat bezpiecznych zabaw na powietrzu, w czasie podróży i nad wodą, z wykorzystaniem materiałów dostępnych na stronie www.superkid.pl. Następnie dzieciaki kolorowały i składały piętrowy parking z kartonu, ozdabiały balony oraz rozpoczęły przygotowywanie postaci do teatrzyku kukiełkowego.

Głównym tematem drugiego spotkania była baśń braci Grimm pt. „Czerwony Kapturek”, którą dzieci bardzo dobrze znają. Dokończyliśmy przygotowywanie postaci do bajki, a następnie każdy mógł sobie wybrać rolę jaką chciałby odtwarzać. Wykorzystując gotowy scenariusz z książki Urszuli Dmitruk pt. „W krainie baśni”, starsze dzieci czytały młodszym baśń, której maluchy z uwagą słuchały. W dalszej części, uczestnicy wycinali i składali pacynki i postaci zwierząt.

W kolejnym dniu zajęć dzieci wykonywały zakładki do książek, grały w gry planszowe, rozwiązywały krzyżówki literackie i rebusy oraz grały w mőlkky, zamieniając czytelnię w plac zabaw.

Ostatniego dnia wakacyjnych zajęć dzieci wykonywały kwiatki, wykorzystując do tego papierowe talerzyki oraz różne ozdoby i tworzyły biżuterię z makaronu. Znalazły również czas na to, aby przyjrzeć się bliżej dostępnej w bibliotece literaturze dla nich przeznaczonej.

 Info: RM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .