poniedziałek, 17 lipiec 2017 13:51

Wioska Smerfów

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wakacyjne zajęcia przygotowane dla dzieci przez bibliotekę w Księginicach właśnie dobiegły końca. I tym razem działo się bardzo dużo, a dzieci które skorzystały z zaproszenia nie mogły narzekać na nudę. Podczas czterech spotkań- 03,04,10 i 11 lipca- dzieci bawiły się, słuchały ciekawych książek, wykonały wiele prac plastycznych, a także współpracując ze sobą- stworzyły makietę wioski Smerfów.

Pierwsze spotkanie rozpoczęliśmy od głośnego czytania przez Weronikę- jedną z uczestniczek zajęć- przygód Przemka z książki „Mali bohaterowie” B. Gawryluk, a po rozmowie i zagadkach na temat bezpieczeństwa, przeszliśmy do części plastycznej zajęć. Malowanie farbami, ale nie takie zwykłe, bo przy użyciu słomek do napojów- powstały śliczne stworki i potworki. Malowanie kredą po kartce? Tak, ale jeśli wymoczysz kredę w wodzie z cukrem- kolory będą bardziej wyraziste, a dodatkowo cukier nada ciekawą strukturę. Dzieci dodatkowo udekorowały swoje prace brzozowymi krążkami, dzięki temu powstały bardzo ciekawe prace. Na koniec wyszliśmy na plac przed biblioteką, gdzie dzieci malowały kredą, grały w Chłopa, Baba-Jagę i inne gry.

Podczas kolejnego spotkania Basia z książki „Basia i wolność” Z. Staneckiej- uświadomiła dzieciom, że wspólne funkcjonowanie ludzi w różnych miejscach wymaga ZASAD. Również tego dnia dzieci miały okazję na wykonanie ciekawych prac plastycznych- malowanie mokrą bibułą, zdobienie szablonów mokrą bibułą bez użycia kleju czy za pomocą plasteliny. Na koniec dzieci bawiły się w teatrzyk.

Podczas ostatnich dwóch spotkań dzieci wykonywały makietę wioski Smerfów, przydały się kartony, materiały plastyczne, rolki po papierze, pióra, szyszki, patyki i wiele innych materiałów. Smerfy powstały z kul styropianowych, plasteliny, bibuły, kubeczków plastikowych, a domki z kolorowej masy solnej. A chwile odpoczynku umilały im opowieści ze „Złotej księgi bajek: przygody Smerfów”.

Dzieci bardzo fajnie współpracowały ze sobą, dyskutowały jak mają wyglądać poszczególne części wioski i z wielkim zaangażowaniem pracowały nad projektem. Dzięki temu, powstała naprawdę cudownie bajeczna wioska.

Info: MM

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .