środa, 07 czerwiec 2017 10:57

Noc Bibliotek i odkrycie tajemnicy diamentu w Niemstowie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W sobotę 3 czerwca odbyło się III już wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek w której udział wzięło 1 355 bibliotek udowadniając jednocześnie, że Czytanie Porusza! Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy młodszych mieszkańców Niemstowa.

Sobota w Niemstowie wypełniona była atrakcjami i niespodziankami dla dzieci. Obchodzony wówczas Dzień Dziecka był okazją do wspólnej zabawy dla całych rodzin. Noc Bibliotek była zwieńczeniem święta w Niemstowie.

Nasze spotkanie uświetnił Teatr W Drodze spektaklem "Słowik", gry i krzyżówka oraz projekcja filmu "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra". Jak w prawdziwym kinie był popcorn, a niespodzianką pizza ufundowana wspólnie przez Gminna Biblioteka Publiczna, Raszówka oraz restaurację Pan Cogito z Lubina. "Lokomotywa" ruszyła rozpoczynając Noc Bibliotek oraz XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Dziękujemy włodarzom i mieszkańcom za zaangażowanie i wsparcie, a uczestnikom za wspaniałą wspólną zabawę.

Bibliotekę w Raszówce w organizacji imprezy mającej na celu promocję bibliotek oraz czytelnictwa wsparły firmy: CCC z Polkowic (zestawy gadżetów), McDonald’s w Cuprum Arenie w Lubinie (zaproszenia na McZestaw) oraz Cafe-Bar Pan Cogito w Lubinie (pizza). Dziękujemy!

IT

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .