wtorek, 23 maj 2017 12:37

Festyn z biblioteką w Księginicach

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W ramach majowych obchodów XIV Tygodnia Bibliotek, Grupa Odtwórstwa Historycznego Morion zawitała tym razem do Księginic. Średniowieczne obozowisko powstało na placu zabaw z udziałem strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Księginicach.

Zarówno dzieci jak i rodzice mogli wziąć udział w zabawach plebejskich – w przeciąganiu liny, walkach na miecze piankowe, rzutach do tarczy czy rzutach wiankami. W przeciąganiu liny udział wzięli strażacy, rekonstruktorzy, dzieci i dorośli. W konkurencji chodzenia z nartami Bolka, będącej jednocześnie lekcją pokazową - strażacy kontra rekonstruktorzy, definitywnie zwyciężyli strażacy. Następnie swoich sił w tej niełatwej zabawie próbowały kolejne drużyny dzieci. Podczas gdy starsi chłopcy strzelali z łuku, młodsze dzieci, w zabawach plastycznych tworzyły chorągwie i medaliony rycerskie oraz galopowały na koniach z pikami.

Po średniowiecznych rozgrywkach przyszła pora na posiłek, przygotowany na ognisku przez rekonstruktorów – chłopski gar i podpłomyki, które znikały jak ciepłe bułeczki.

Na zakończenie imprezy wręczono dzieciom nagrody za poprawne rozwiązanie krzyżówki literackiej oraz zaproszono uczestników festynu do korzystania z usług naszych gminnych bibliotek;)

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom oraz innym osobom, które wspierały naszą bibliotekę w przygotowaniu festynu:

- Ochotniczej Straży Pożarnej w Księginicach – za udostepnienie remizy, pomoc w przygotowaniach, wykoszenie trawnika oraz aktywny udział w zabawie,

- restauracji McDonald’s w Cuprum Arena w Lubinie za ufundowanie 10 zaproszeń na zestawy Happy Meal,

- pani Ewie Cieślak właścicielce sklepu w Księginicach za ufundowanie 20 kuponów na lody,

- pani Władysławie Ród właścicielce sklepu w Składowicach za ufundowanie słodyczy dla dzieci,

- pani Krystynie Tyrcz za uszycie chorągiewek i pomoc w przygotowaniach,

- pani Marii Plucie za pomoc w przygotowaniach.

 

Info: WO, zdjęcia: IT

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .