wtorek, 16 maj 2017 09:32

Plama na obrusie!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ramach obchodów XIV edycji Tygodnia Bibliotek pani bibliotekarka z Chróstnika odwiedziła dzieci z Oddziału Zamiejscowego w Lubinie - Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce. Zajęcia przeprowadzono w oparciu o niezwykłą książkę Iwony Chmielewskiej pt. „Kłopot”.

Na początku,dzieci dowiedziały się jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, co trzeba zrobić by zostać czytelnikiem biblioteki, poznały ofertę biblioteki oraz dowiedziały się jakie książki dla dzieci znajdują się w bibliotece.

Później, pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę obrazkową pt. „Kłopot” autorstwa Iwony Chmielewskiej.

Kłopot to historia nieszczęśliwej plamy po żelazku. Nic nie można na nią poradzić choć bohaterka analizuje każdą możliwość i szuka wszelkich praktycznych sposobów, żeby samodzielnie sprostać problemowi, ale one nie pomagają.

Dzieci z uwagą przysłuchiwały się tej historii i podsuwały różne pomysły jak pozbyć się plamy po żelazku.

W zajęciach plastycznych, miały okazję poradzić sobie z tytułowym kłopotem i chętnie zabrały się do pracy by zamaskować plamę po żelazku. Powstały obrusy z bardzo ciekawymi motywami, a dzieci przekonały się, że nie można martwić się na zapas gdyż na każdy kłopot jest zawsze jakaś rada.

Info: AS

Zdjęcia: przedszkole OZ w Lubinie

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .