piątek, 12 maj 2017 17:04

Cztery zwykłe miski - ćwiczenia z wyobraźni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z okazji XIV Tygodnia Bibliotek, gośćmi biblioteki w Raszówce były dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce. Podczas warsztatów dowiedziały się jak w prosty sposób można przenieść się z książką w cudowny świat wyobraźni, świat jaki sobie wymarzymy. W zajęciach uczestniczyły kolejno 2 grupy, pod opieką pani Małgorzaty Stachowskiej-Sochy i pani Katarzyny Jankowy.

Na podstawie książki pt. „O chłopcu, który wpadł do książki” Petera Carnavasa, dzieci poznały przejmującą opowieść o chłopcu, który szukał odpowiedzi na niełatwe pytania, i odkrył jak cudowne jest życie. Była to niezwykła, metaforyczna opowieść o dorastaniu, przemijaniu i poszukiwaniu sensu, która bardzo wszystkich zaciekawiła.

Inspiracją do kolejnej części zajęć, była książka Iwony Chmielewskiej „Cztery zwykłe miski”, w której w pierwszym wierszu czytamy, że „Książkę można napisać o wszystkim…”, a za pomocą najprostszych przedmiotów można wyrazić tak wiele, wystarczą np. cztery zwykłe miski;). Katarzyna Kubisiowska w Tygodniku Powszechnym pisze: „Pierwszoligowa literatura dla dzieci. W „Czterech zwykłych miskach” nie ma jednej przypadkowej kreski czy słowa – każdy postawiony tu znak graficzny pasuje jak guzik do pętelki. To lapidarna opowieść z głęboko humanistycznym przesłaniem – o nadmiarze i braku, a przede wszystkim o potędze kreacji”. Książka ta również na naszych przedszkolakach wywarła ogromne wrażenie, słuchały i oglądały kolejne strony z otwartymi buźkami, po czym stworzyły swoje własne ilustracje z wykorzystaniem czterech zwykłych misek…

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć;)

Info: WO, zdjęcia: WO, MS, KJ

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .