czwartek, 20 kwiecień 2017 12:55

Emigrancka odyseja – Indiańską ścieżką

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce Filia w Oborze zaprasza czytelników zainteresowanych Kanadą, kulturą rdzennych Indian i życiem na emigracji, na spotkanie autorskie z Katarzyną Georgiou – piątek 28.04.2017 r., godz. 18.00, świetlica wiejska w Oborze.

W programie interaktywnego spotkania z cyklu Kultura Łączy Pokolenia miedzy innymi – pokaz slajdów, ceremonialne okadzanie szałwią, muzyka, fragmenty prozy pamiętnikarskiej publikowanej na blogu oraz w albumie Czas obietnicy- Macierzyństwo magiczne, możliwość obejrzenia ubrań, obuwia, instrumentów muzycznych, książek z opowieściami indiańskimi, sztuki indiańskiej i elementów biżuterii…

Spotkanie przeznaczone dla grupy dorosłych oraz dzieci w wieku szkolnym.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek autorki.

Zapraszamy!

 

Katarzyna Georgiou - jest autorką tomików: Komu mruczy kot (Wrocław 2016 ), Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem (Wrocław 2013 ), Dychotomia Mojej Kobiecej Natury (Tolkmicko 2010), czterech tomików wierszy dla dzieci: Strefa Bałaganu (Wrocław 2013), Dziecięcy Świat - wiersze dla smyków z wyobraźnią (Tolkmicko 2010), Funky Poems Treasury (Wrocław 2014) i Imagination’s Light (Warszawa 2011) w języku angielskim oraz albumu dla kobiet Czas obietnicy Macierzyństwo magiczne (Warszawa 2010).

Pracuje z dziećmi jako anglista w Niepublicznym Zespole Edukacyjnym „Alis” we Wrocławiu, a zainicjowane i propagowane przez nią warsztaty literacko-plastyczne prowadzone z twórczym zaangażowaniem w wielu bibliotekach publicznych, domach kultury, szkołach i przedszkolach oraz placówkach środowiskowych w całej Polsce są wyjątkowo cenione. Czynnie uczestniczy w działających Kręgach Kobiecych i wielu warsztatach rozwoju osobistego. Jest członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich, Stowarzyszenia Sztukater odpowiedzialną za kontakty międzynarodowe i tłumaczenia anglojęzyczne. Podczas ostatniej wizyty znanego pisarza Grahama Mastertona była jego tłumaczką podczas wydarzenia LiteraTura II we Wrocławiu i Strzelinie. Współpracuje z Fundacja Atena w realizacji zajęć na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wiele lat spędziła na emigracji w Kanadzie, gdzie pracowała jako nauczyciel. Ma również w swoim dorobku ponad 10 odczytów z warsztatami praktycznymi na temat projektów edukacyjnych z małymi dziećmi i edukacji sensoryczno-motorycznej na międzynarodowych konferencjach pedagogicznych organizacji zawodowej Association of Eary Childhood Education . Pobyt w Kanadzie to dla niej także okres fascynacji naukami i kulturą Indian.

Info:WO

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .