czwartek, 02 marzec 2017 14:52

Nudę zostawiliśmy w domu!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przybyli gromadnie do biblioteki w Oborze, aby wesoło i pożytecznie spędzić razem czas w drugim tygodniu ferii zimowych.

Najważniejsze bezpieczeństwo. Na początek przypomniano dzieciom zasady bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w internecie. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na ten temat

i udzielały trafnych komentarzy i odpowiedzi na pytania z materiału filmowego.

Z książki pt. „W kraju Polan”- Zofii Staneckiej przeczytanej w formie prezentacji, uczestnicy zajęć mieli okazję, dowiedzieć się o tym, jak wyglądało codzienne życie w czasach, gdy Polacy zwani byli jeszcze Polanami. Zdobytą wiedzą mogli się podzielić, biorąc udział w konkursie pt. „Historia Polski zaczarowana w książce” (regulamin konkursu dostępny w bibliotekach gminnych i w szkołach).

Zabawy z chustą Klanzy, nauka tańca integracyjnego, wycinanie śnieżynek z papieru, lepienie z plasteliny, a także rozgrywki w gry planszowe („5 sekund”, „Dooble”, „Palce w pralce”), jak również czytanie zabawnych wierszyków z podziałem na role, kalambury, zagadki literackie oraz ulubione piosenki na życzenie sprawiły, że nie było czasu na nudę.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne zajęcia oraz imprezy kulturalne organizowane przez bibliotekę.

Info i zdjęcia: UM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .