czwartek, 02 marzec 2017 13:20

W krainie baśni i teatru - z ferii w bibliotece w Raszówce

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zimowa aura nie dopisała podczas tegorocznych ferii zimowych, na dworze było ponuro i wietrznie. Jednak dzieci, które odwiedziły naszą bibliotekę w drugim tygodniu ferii nie mogły narzekać na nudę!

Zgodnie z planem, podczas pierwszego dnia zajęć „przenieśliśmy się” do Chin. Dzieci wysłuchały baśni pt. „Niebiański flecista” z książki pt. „Żółty smok” oraz poznały najważniejsze informacje o tym niezwykłym kraju. Następnie chłopcy zajęli się budowaniem parkingu samochodowego, a dziewczynki tworzeniem chińskiej biżuterii etnicznej oraz rysowaniem smoków będących w Chinach symbolem szczęścia i budzącym duży szacunek w chińskim kręgu kulturowym.

W kolejnym dniu czytaliśmy baśń afrykańską pt. „Sfinks” z książki „Czarownica Nanga” K.S. Kamanda i wykonywaliśmy biżuterię, ale tym razem afrykańską. A ponieważ Afryka to niezwykłe bogactwo zwierząt, więc ulepiliśmy z plasteliny uroczą kolekcję zwierzątek.

W ostatnim dniu zajęć (w tłusty czwartek) bawiliśmy się w teatr. Najpierw wykonaliśmy kukiełki, przygotowaliśmy scenę, a potem dopiero się działo! Początkowo nie było chętnych do występów na scenie, ale bardzo szybko się to zmieniło i dzieci wciąż prześcigały się w pomysłach no kolejne spektakle. Zabawy było co niemiara, a na koniec objadaliśmy się pączkami;)

Info i zdjęcia WO

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .